Κυριακή 26 Ιουνίου 2016

Άλλο η England, άλλο η NEW England

Καλημέρα !!!

Η απόλυτη αποτυχία ήταν η χθεσινή. Ανεβάσαμε γυναικείο αγώνα, στο οποίο είχαμε ποντάρει 2-1, 3-1 και 4-2, αν δε με "γελάει η μνήμη μου". Το παιχνίδι χάθηκε, όπως γνωρίζετε... Παρ' όλα αυτά, δεν είναι αυτό που με... "τρώει", αλλά το ότι, ενώ έλεγα ότι θα γίνει χαμός από γκολ και ότι σε καμία περίπτωση η 2η δε θα έβαζε 2 γκολ, πρότεινα -σχετικά- χαμηλά σκορ και στο μόνο υψηλό, έβαλα τη 2η να βάλει 2 γκολ. Τα χάσαμε από το ημίχρονο και τα 3 σκορ μας, με τη McDonald να κάνει χατ-τρικ, σε διάστημα 8 (;) λεπτών. Ημίχρονο 5-1, τελικό 7-1. Αν το έδινα 4-1, 5-0, 5-1 που έλεγα, θα πηγαίναμε μία ακόμα ταμειάρα και 2η σερί. Τι να κάνουμε, δεν αλλάζει κάτι τώρα. Πάμε να δούμε το αποψινό:

(02:00) DC UNITED - NEW ENGLAND REVOLUSION

Ντέρμπι θα θεωρήσω ΕΓΩ το παραπάνω ματς, με τις δύο αυτές ομάδες να είναι πολύ κοντά στη βαθμολογία, απέχοντας μόλις 2 βαθμούς η New England απ' τη DC. Η γηπεδούχοι, διαθέτουν περίεργη άμυνα, σε αντίθεση με την επίθεσή τους που κυμαίνεται συνεχώς στα 1-2 γκολ. Η Νιου Ίνγκλαντ, έχει τον τρόπο να σκοράρει, παρά τα στατιστικά, ή τουλάχιστον να κάνει φάσεις. Το αν τις αξιοποιεί, είναι άλλο θέμα. Έριξα μια ματιά και στην προϊστορία μεταξύ των 2 ομάδων, και είδα πως το 2-1 εμφανίζεται πάρα πολύ συχνά. Το 1-1 εμφανίζεται λιγότερο μετά το 2006 και περισσότερο πριν. Στο 2-1, γίνεται το ακριβώς αντίθετο. Δηλαδή, πάρα πολύ φαίνεται μετά το 2006 και πιο συγκεκριμένα το 2008 και το 2015, εμφανίστηκε 2/3 φορές.

Καλό ματς προβλέπεται να γίνει, το μάτι μου πάει προς το Goal/Goal, περισσότερο. Επειδή, όμως, εγώ δίνω σκορ θα πάρω τα 2-1 (9.50), 1-1 (6.00), 1-2 (7.00).